ДАНТЕФЕСТ

Соціокультурний фестиваль, що відбувається щорічно з 2014 року. Він об’єднує низку музичних, художніх та літературних заходів, а також дискусії з представниками різних ГО з України і світу.

Початок проєкту: 2013 рік.

Партнери: ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, готель «Харків», студія графічного дизайну Panic Design, центр психологічної підтримки VitaNova, хаб LifeHub Yabloko, центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр».

ДАНТЕFEST
Щорічний фестиваль, який поєднує соціальні та культурні контексти, показуючи, що красу можна шукати не тільки в естетичному, а й в етичному вимірі. Головні героїні та герої нашого фестивалю — учасники та учасниці наших проєктів. ДАНТЕFEST дає можливість вразливій молоді гучно заявити про себе у публічному просторі.
Ідея фестивалю зародилася в 2013 році, коли до Харкова завітав директор італійської школи La Traccia Франко Нембріні з лекцією «Данте — поет надії». З 2014 року фестиваль відбувається щорічно.
Наша головна мета

Зазирнути в очі вразливості в усіх проявах, перестати боятися, уникати та спромогтися на гідну відповідь. 2019 року слоганом фестивалю ми обрали цитату з українського письменника Тараса Прохаська «Бо інші — то рай», що вказує на красу та диво, які несе в собі кожна людина.

Протягом шести років у межах фестивалю ми організували десятки лекцій із провідними європейськими фахівцями в культурній та соціальній сферах, зокрема з поетесою Ольга Сєдакова, дизайнером та засновником професійного ліцею Oliver Twist Еразмо Фіджині, художником та ілюстратором Габріель Делль’Отто, журналісткою та письменницею Мариною Річчі. У 2019-му фестиваль об’єднував 15 соціокультурних заходів у різних локаціях Харкова. В організації нам допомагали учасники наших проєктів, які працювали над сайтом, знімали та монтували відеороліки, виготовляли сувенірну продукцію, фотографували, відвідували радіо- та телеефіри, займалися промоцією фестивалю. Грандіозними подіями фестивалю були благодійні концерти артисток хору міланського театру La Scala Лурдес Мартінез Карнічер та Амор Лілії Перез у супроводі хору й оркестру СхідOpera, а також масштабна виставка «Шлях Енея», де було зібрано роботи митців з України, Італії, Албанії та Німеччини. За всі роки ДАНТЕFEST відвідало близько 50 тисячі людей, які мали можливість побачити Людину за маскою її вразливості: фізичної, соціальної або ментальної.