INCLUENDOДворічний проект обміну досвідом між італійськими та українськими експертами з метою нетворкінгу, розвитку навичок українських фахівців та промоції включення молоді з інвалідністю та випускників інтернатів до соціуму.

incluendo.com

Початок реалізації: 2019 рік.

Донори: Регіон Емілія-Романья (Regione Emilia-Romagna)

Партнери: Фонд AVSI, Муніціпалітет Модени, Терапевтична спільнота L’Imprevisto, Школа La Carovana, Соціальний кооператив Nazareno, Асоціація Agevolando, Фонд “Професійний розвиток Харкова”, Український Католицький Університет, Центр Еммаус, ГО «Бачити Серцем»

Важлива складова виховної роботи – навчання. Наші семінари – простір для спілкування з колегами з інших організацій та пошук спільних можливостей розвитку.
Щоб стало працювати та покращувати програми супроводу, ми розвиваємо дружню мережу інституцій.

2019

Ми розпочали перший проект співпраці з Регіоном Емілія-Романія завдяки патронату фонду AVSI Cesena.

Дії проекту

● Проведення серії тренігів для українських фахівців

● Здійснення навчального візиту команди «Еммаусу» до італійських організацій

● Презентація стенду «Еммаусу» на RiminiMeeting

● Проведення благодійного боулінг-турніру та кулінарних майстер-класів

Протягом року ми запросили до Харкова експертів з трьох партнерських організацій – L’Imprevisto, La Traccia та Центр Емаус Львів, та провели разом серію тренінгів за темами: робота виховної команди, діалог між батьками та фахівцями, пошук покликання та супровід у працевлаштуванні молоді з інвалідністю.

У серпні команда «Еммаусу» та деякі наші хлопці та дівчата взяли участь у фестивалі RiminiMeeting. Нам пощастило мати стенд, де ми презентували нашу ювелірну колекцію. А наша молодь волонтерила на виставках, у ресторані та у пресс-центрі. Після фестивалю ми провели навчальні візити до партнерської інституції L’Imprevisto та ще трьох організації – Nazareno, Il Tortellante та Agevolando – дві з яких стали нашими партнерами.

Щоб розширювати коло друзів «Еммаусу» та знайомити учасників проектів між собою, ми провели декілька великих кулінарних майстер-класів. Для одного з цих майстер-класів у Богодухівському домі-інтернаті ми запросили Паоло Феррарезі та Марію Терезу
Поппі – наших друзів-кухарів з Модени. Саме з цієї події розпочалася наша плідна робота з інтернатом.
Наприкінці року за ініціативи компанії Infopulse ми провели благодійний боулінг-турнір «Грай за хаб», в якому брали участь 7 компаній.

2020

Ми розпочали другий проект співпраці, розширивши партнерську мережу

Дії проекту


● Створення практичного посібника «Дім: досвід прийняття. Практики включення в Україні та в Італії»


● Реалізація програми супроводу у працевлаштуванні

● Проведення онлайн семінарів

● Проведення конференцій у Києві, Львові та Харкові

В Україні бракує досвіду функціонування домів підтриманого проживання. Внаслідок цього ми вирішили описати досвід українських / партнерських італійських організацій та зібрати їх в одній книзі.


З березня 2020 року італо-українська команда дослідила 10 моделей домів: для молоді з фізичної та ментальної інвалідністю, для людей з девіантною поведінкою, для випускників інтернатів та молоді, що частину життя провела в опікунській родині, для зрілих людей з інвалідністю. До дослідницької команди Еммаусу ми долучили трьох студентів-волонтерів з Італії, Карло, Міріам та Мадалена, які працювали за супервізією партнерської організації Agevolando. У дослідженні брали участь директори, координатори, тьютори, асистенти та самі мешканці Домів.


В листопаді 2020 року в посібник був надрукований. Це перша в Україні збірка практичних рекомендацій під назвою «Дім: досвід прийняття. Практики включення в Україні та в Італії».
http://incluendo.com/toolkit-ua

Протягом року разом з колегами з «Професійного Фонду Харкова» провели більше ніж 160 індивідуальних консультацій з молоддю. Індивідуальний профорієнтаційний супровід складався з колаборації трьох спеціалістів: психолога, тренера та hr-менеджера, які, кожен зі свого боку, працювали з тематиками, пов’язаними з вибором сфери діяльності та пошуком роботи.
Також ми залучили у команду ментора з працевлаштування, який, по перше, розробляє разом з командою та втілює індивідуальні проекти професійного розвитку (тренінги, стажування, курси, «індивідуальні проекти») кожного учасника, а, по друге, супроводжує піл час пошуку роботи та інтеграції на робочому місці.

В листопаді та грудні 2020 року відбувся цикл онлайн-конференцій, які стали результатом і однією з форм презентації практичного посібника з метою привернути увагу до проблем, з якими стикаються молоді люди з інвалідністю та молодь, яка росте без батьків. Дослідити існуючі способи допомоги та можливості зростання якості цієї допомоги, об’єднавши зусилля громади, бізнесу та влади.

Один з результатів проекту – «Мапа підтримки молоді, що виховується без батьків, та молоді з інвалідністю», створення якої було ініційовано «Еммаусом» разом з ГО «Бачити серцем» (Київ) і Кафедрою педагогіки та соціальної роботи Українського Католицького Університету (Львів). Наша мета: створити базу організацій з усієї України, інформувати потенційних бенефіціарів про можливі форм и підтримки та побудувати партнерські відносини між організаціями, що надають допомогу. http://incluendo.com/map-of-support