Дворічний проект обміну досвідом між італійськими та українськими експертами з метою нетворкінгу, розвитку навичок українських фахівців та промоції включення молоді з інвалідністю та випускників інтернатів до соціуму.
Початок реалізації: 2019 рік.
Донори: Регіон Емілія-Романья (Regione Emilia-Romagna)
Партнери: Фонд AVSI, Муніціпалітет Модени, Терапевтична спільнота L’Imprevisto, Школа La Carovana, Соціальний кооператив Nazareno, Асоціація Agevolando, Фонд “Професійний розвиток Харкова”, Український Католицький Університет, Центр Еммаус, ГО «Бачити Серцем»
● Проведення серії тренігів для українських фахівців
● Здійснення навчального візиту команди «Еммаусу» до італійських організацій
● Презентація стенду «Еммаусу» на RiminiMeeting
● Проведення благодійного боулінг-турніру та кулінарних майстер-класів
Протягом року ми запросили до Харкова експертів з трьох партнерських організацій – L’Imprevisto, La Traccia та Центр Емаус Львів, та провели разом серію тренінгів за темами: робота виховної команди, діалог між батьками та фахівцями, пошук покликання та супровід у працевлаштуванні молоді з інвалідністю.
У серпні команда «Еммаусу» та деякі наші хлопці та дівчата взяли участь у фестивалі RiminiMeeting. Нам пощастило мати стенд, де ми презентували нашу ювелірну колекцію. А наша молодь волонтерила на виставках, у ресторані та у пресс-центрі. Після фестивалю ми провели навчальні візити до партнерської інституції L’Imprevisto та ще трьох організації – Nazareno, Il Tortellante та Agevolando – дві з яких стали нашими партнерами.
Щоб розширювати коло друзів «Еммаусу» та знайомити учасників проектів між собою, ми провели декілька великих кулінарних майстер-класів. Для одного з цих майстер-класів у Богодухівському домі-інтернаті ми запросили Паоло Феррарезі та Марію Терезу
Поппі – наших друзів-кухарів з Модени. Саме з цієї події розпочалася наша плідна робота з інтернатом.
Наприкінці року за ініціативи компанії Infopulse ми провели благодійний боулінг-турнір «Грай за хаб», в якому брали участь 7 компаній.
● Створення практичного посібника «Дім: досвід прийняття. Практики включення в Україні та в Італії»
● Реалізація програми супроводу у працевлаштуванні
● Проведення онлайн семінарів
● Проведення конференцій у Києві, Львові та Харкові
В Україні бракує досвіду функціонування домів підтриманого проживання. Внаслідок цього ми вирішили описати досвід українських / партнерських італійських організацій та зібрати їх в одній книзі.
З березня 2020 року італо-українська команда дослідила 10 моделей домів: для молоді з фізичної та ментальної інвалідністю, для людей з девіантною поведінкою, для випускників інтернатів та молоді, що частину життя провела в опікунській родині, для зрілих людей з інвалідністю. До дослідницької команди Еммаусу ми долучили трьох студентів-волонтерів з Італії, Карло, Міріам та Мадалена, які працювали за супервізією партнерської організації Agevolando. У дослідженні брали участь директори, координатори, тьютори, асистенти та самі мешканці Домів.
В листопаді 2020 року в посібник був надрукований. Це перша в Україні збірка практичних рекомендацій під назвою «Дім: досвід прийняття. Практики включення в Україні та в Італії».
http://incluendo.com/toolkit-ua
Протягом року разом з колегами з «Професійного Фонду Харкова» провели більше ніж 160 індивідуальних консультацій з молоддю. Індивідуальний профорієнтаційний супровід складався з колаборації трьох спеціалістів: психолога, тренера та hr-менеджера, які, кожен зі свого боку, працювали з тематиками, пов’язаними з вибором сфери діяльності та пошуком роботи.
Також ми залучили у команду ментора з працевлаштування, який, по перше, розробляє разом з командою та втілює індивідуальні проекти професійного розвитку (тренінги, стажування, курси, «індивідуальні проекти») кожного учасника, а, по друге, супроводжує піл час пошуку роботи та інтеграції на робочому місці.
В листопаді та грудні 2020 року відбувся цикл онлайн-конференцій, які стали результатом і однією з форм презентації практичного посібника з метою привернути увагу до проблем, з якими стикаються молоді люди з інвалідністю та молодь, яка росте без батьків. Дослідити існуючі способи допомоги та можливості зростання якості цієї допомоги, об’єднавши зусилля громади, бізнесу та влади.